استانبول، بزرگترین شهر ترکیه است که به عنوان قطب اقتصادی، فرهنگی و تاریخی این کشور هر ساله هزاران توریست را از سرتاسر جهان، به سوی خود جذب می‌کند. این شهر در میان تنگه بسفر، هم در اروپا و هم در آسیا واقع شده است و بیش از ۱۵ میلیون نفر جمعیت دارد که ۱۹ درصد از جمعیت ترکیه را تشکیل می دهند. استانبول پرجمعیت ترین شهر اروپایی و پانزدهمین شهر بزرگ جهان است. اگر می‌خواهید مجموعه‌ای از زیبایی‌های تاریخی و فرهنگی را همگی در یک شهر، ببینید، حتماً به فکر تور استانبول و سفر به این شهر زیبا باشید!

 

این شهر در قرن هفتم قبل از میلاد به‌عنوان بیزانس (بیزانس) شناخته شده و توسط مهاجران یونانی تأسیس شده است. در سال ۳۳۰ پس از میلاد، کنستانتین کبیر، امپراتور روم، آن را پایتخت امپراتوری خود کرد و ابتدا آن را به نام روم جدید و سپس به نام قسطنطنیه (کنستانتینوپلیس) یعنی به نام خود تغییر داد. این شهر از نظر وسعت در طی زمان بسیار رشد کرد و در نهایت به چراغ راه ابریشم و یکی از مهم ترین شهرهای تاریخ تبدیل شد. برای سفر و بازدید از این شهر وسیع و زیبا، شما می‌توانید با انواع تور ها به این شهر سفر کنید و تاریخ غنی این شهر را از نزدیک ببینید. پیشنهاد ما به شما، تور استانبول ۷ شب و ۸ روز می‌باشد که بتوانید در مدت طولانی، از این شهر زیبا دیدن کنید.

 

آتش سوزی، زلزله، شورش و تهاجم بارها استانبول را ویران کرده است، بیش از ۶۰ آتش سوزی و زمین لرزه های بزرگ در این شهر، در تاریخ ثبت شده است. اما بخشی از آثار این بلایا در جریان توسعه شهری فشرده از بین رفته است: امروزه جاده های وسیعی از محله های تاریخی شهر قدیمی عبور می کنند و کوچه های سنگفرش نشده با خانه های چوبی قدیمی با ساختمان های مرتفع مدرن، جایگزین شده‌اند. اما شکل کلی و تاریخی این شهر، کماکان حفظ شده است و شما با سفر در تور استانبول ۴ شب و ۵ روز، می‌توانید خود به قضاوت در مورد بافت تاریخی این شهر بپردازید.

 

استانبول عمدتاً به خاطر معماری بیزانسی و عثمانی خود در بین جهانگردان شناخته می‌شود. با وجود توسعه آن در طی سالیان دراز، این شهر دارای بسیاری از بناهای باستانی، رومی، بیزانسی، مسیحی، اسلامی و یهودی است. این شهر تاریخی، دارای سکونت گاه های انسانی بسیار قدیمی است، به طوری که سکونتگاه نوسنگی واقع در محله ینی کاپی در بخش اروپایی آن، بیش از ۶۵۰۰ سال قدمت دارد! افراد در کشور عزیز مان، می‌توانند به راحتی و با شرکت در تور های متنوع، مانند تور استانبول ۷ شب، از این شهر زیبا در طولانی مدت دیدن کنند.

 

بیش از ۱۳.۴ میلیون بازدیدکننده خارجی در سال ۲۰۱۸ به استانبول آمدند و این اتفاق، هشت سال پس از نامگذاری این شهر به عنوان پایتخت فرهنگی اروپا، آن را به هشتمین شهر پربازدید جهان نیز تبدیل کرد! استانبول میزبان چندین محل میراث جهانی یونسکو است و از لحاظ اقتصادی میزبان شرکت هایی است که ۳۰ درصد تجارت ترکیه را تأمین می کنند. ایرانیان هم سهم بسزایی در گردشگری این شهر داشته و از شهر های مختلف کشور به استانبول سفر می‌کنند. تور استانبول از بسیاری از کلانشهر ها (مثلاً تور استانبول از شیراز)، انجام می‌گیرد.

 

با توجه به اشتراکات زبانی و فرهنگی کشور ترکیه و بخش‌های شمالی ایران،‌ ما شاهد مسافران زیادی از شهر های ترک زبان کشور هستیم و تور های این شهر، برای مثال تور استانبول از تبریز، طرفداران زیادی در این بخش‌ها دارد. البته همان‌طور که قبلاً گفته شد، تور ها از مبدأ های مختلفی به سوی این شهر، حرکت می‌کنند.

 

تور استانبول از اصفهان مثالی از تور های مسافرتی پر طرفدار برای این شهر می‌باشد. استانبول علاوه بر تمامی ویژگی‌های منحصر به فرد معماری و زیبایی خود، از ویژگی‌های خاص هنری نیز برخوردار می‌باشد. به عنوان نمونه، مرکز فرهنگی آتاتورک، واقع در میدان تکسیم، مرکزی هنری مهم است که در آن نمایش های اپرا، باله و تئاتر به صحنه می روند. تئاتر شهرداری چندین برنامه بزرگ در طول سال دارد و مجموعه های هنری زیادی نیز در این شهر وجود دارد.

با توجه به تمامی ویژگی‌های گفته شده در مورد استانبول، مطمئناً شما هم می‌خواهید به این جواهر تاریخی سفر کنید! برای سفر، گزینه های بسیار متنوعی از تور استانبول ۴ شب تا تور هایی با مدت زمان بیش از یک هفته، برای شما وجود دارد که شما می‌توانید با توجه به علاقه و بودجه خود، مناسب‌ترین تور سیاحتی را انتخاب کنید!