سهم پروژکتورهای LED در رفاه شهروندی

چیزی که در مورد پروژکتورهای مطلب واضحی می باشد این است که پروژکتورهای LED دارای کاربردهای بسیار زیادی می باشند و از این پروژکتور ها در انبارها، فضای خانه، استیج های تئاتر، استادیوم ها مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این دستگاه های پیشرفته برتری های بسیار فراوانی نسبت به لامپ های رشته ای  دارد.

اولین ویژگی که در مورد پروژکتورهای LED وجود دارد این است این پروژکتور دارای طول فوق العاده زیادی می باشد. طول عمر پروژکتورهای ال ای دی به طور تقریبی به میزان ده برابر دستگاههای عادی می باشد. این پروژکتورها طول عمر فوق العاده بالایی دارند و زمانب که یک پروژکتور LED نصب می نمایید دیگر تا زمان بسیار طولانی نگران عوض کردن آن نخواهید داشت. خصوصیات دیگر لامپ های مورد استفاده در این پروژکتور این است که به آنی  نور خود را از دست نمی دهد، بلکه تنها بصورتی آرامی کم نور می شوند.

مزیت بسیار مهمی که این پروژکتورها دارند این است که دارای مصرف فوق العاده کمی می باشند و استفاده از پروژکتور ال ای دی سبب می شود تا میزان بسیار بالایی از مصرف برق شما صرفه جویی شود بدون این که حتی میزان بسیار کمی از نور خروجی دستگاه کم و یا نور نامرغوب شود. پروژکتورهای ال ای دی دارای وزن فوق العاده کمی می باشند LED ها کوچک هستند و کاربرد اصلی آن ها در دماهای کم می باشد در نتیجه پروژکتورهای LED  کوچک و سبک و قابل حمل هستند.

این پروژکتورهای ال ای دی دارای نور با کیفیت و مناسبی می باشند و یکی دیگر از خصوصیات استفاده از پروژکتورهای ال ای دی این است که نور خروجی دارای مرغوبیت و نور مناسبی می باشد. این نور سفید و درخشان است و از این رو  مشاهده اطراف را برای شما آسان تر خواهد کرد به همین خاطر است که استادیوم ها از این نوع  پروژکتورها استفاده می نمایند به دلیل اینکه در شب تماشاچی حاضر در ورزشگاه احساسی شبیه به احساس روز را نمایند.

پروژکتورهای ال ای دی به دلیل وجود ال ای دی های استفاده شده دارای عنصر خطرناک برای طبیعت نمی باشند به همین خاطر در بهره گیری از لامپ های ال ای دی در این پروژکتورها ال ای دی، خبری از سرب و جیوه نخواهد بود. از این رو این پروژکتورها برای محیط زیست خطری نخواهند داشت.

این پروژکتورها گرمای زیادی را از خود ساطع نمی کند و فضا مورد نظر را گرم نمی کنند یکی از مشکلات های بزرگ پروژکتورهای گذشته این مورد بود که برق را با سرعت فراوانی به  گرما تبدیل می کردند. از این رو بلافاصله تولید گرما می نماید و این گرما را به فضاهای مورد نظر منتشر می کند. ولی در پروژکتورهای ال ای دی تولید گرمایی وجود ندارد و بسیار مصرف برق پایینی دارد و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

یکی از المان هایی که در مورد زیبایی شهر وجود دارد استفاده از مبلمان شهری برای زیباتر کردن فضای شهری می باشد که می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی فضای بصری خیابان ها و معابر دارد. و بر طرز رفتار شهروندان یک جامعه از نظر روحی و ورانی تاثیر می گذارد. یکی از این المان های مبلمان شهری، گلدان های شهری هستند که بدون شک آنها را بارها در سطح شهر مشاهده نموده اید. حتی کانکس و اتاقک که در برخی خیابان ها می بینید و در انها معمولا یا ماموران شهرداری یا نیروی انتظامی استقرار دارند نیز از جمله همین المان ها بشمار می روند. آلاچیق، پایه پرچم و ست های ورزشی پارک ها نیز از جمله همین دسته محسوب می شوند.